Njoftimet nga me te fundit

Android Lollipop në 23.5 për qind të pajisjeve Android

Android Lollipop në 23.5 për qind të pajisjeve Android

Google sërish i ka ndarë herë numrat e shpërndarjes të sistemit operativ Android, duke zbuluar se si versione të ndryshme të platformës së saj janë duke performuar dhe se sa ato përdoren. Sipas numrave të fundit të shpërndarjes së Android, 5.0 Lollipop tani është në 23.5 për qind të pajisjeve[Read More…]

by Oct 8, 2015 Comments are Disabled
LG prezanton telefonin me ekran të dytë

LG prezanton telefonin me ekran të dytë

LG vazhdimisht ka treguar se nuk frikësohet të bëjë eksperimente me pajisjet telefonike, por së fundmi ka prezantuar telefonin e avancuar V10. LG V10 është një version më i mirë i modelit G4, por ka disa veçori siç është ekrani dytësor dhe dy kamerat ballore. Ekrani dytësor është 2.1-inç me[Read More…]

by Oct 5, 2015 Comments are Disabled
Një miliardë smartfonë me Android mund të hakohen me vetëm një këngë

Një miliardë smartfonë me Android mund të hakohen me vetëm një këngë

Një miliardë smartfonë dhe tabletë me sistemin operativ Android mund të hakohen me vetëm një këngë sipas ekspertëve të sigurisë. Smartëfonët dhe tabletët me Android janë në rrezik nga një “bug” (e metë) e re, e cila mund të infektojë pajisjet kur ato lëshojnë muzikë apo video, kanë paralajmëruar ekspertët[Read More…]

by Oct 5, 2015 Comments are Disabled
Samsung Galaxy S7 do te funksionoj me Qualcomm Snapdragon 820 Chip

Samsung Galaxy S7 do te funksionoj me Qualcomm Snapdragon 820 Chip

Samsung vazhdon të punojë në S7 Galaxy prapa skenave, raportet e reja nga Koreja na kanë dhënë një çelës për përbërjen e celularit i cili do te funksionoj me SNAPDRAGON 20 CHIP e cila nuk ishte e sigurt por tani eshte e sigurt nga SAMSUNG

by Oct 3, 2015 Comments are Disabled
LG Urbane, ora e re me Android Wear dhe LTE

LG Urbane, ora e re me Android Wear dhe LTE

LG është në proces të lansimit të versionit më të ri të orës së saj – Urbane, e cila do të bazohet në platformën e Google, Android Wear. Versioni i ri do të ketë ekran më të madh dhe ‘trup’ më të vogël. Risia kryesore e kësaj ore do të[Read More…]

by Oct 2, 2015 Comments are Disabled
LG prezanton super-modelin V10

LG prezanton super-modelin V10

LG prezantoi sot një model të ri të telefonit të saj të avancuar, të cilin e ka quajtur V10. Siç mund ta dini nga disa publikime të mëhershme për pajisjen, ky telefon ka një ekran dytësor, dy kamera të përparme dhe një pjesë të pasme që e bën atë shumë[Read More…]

by Oct 2, 2015 Comments are Disabled
Ja tableti i lançuar nga Google: Pixel C!

Ja tableti i lançuar nga Google: Pixel C!

Është Pixel C, dhe ashtu si si Chromebook Pixel ishte qershia mbi tortë e Chromebooks, Pixel C duket të jetë përpjekje e Google-it duke bërë më të mirën 2-në-1, që ndoshta një tabletë mund të bëjë. Dhe po, duket të jetë një përgjigje e Google-it për Microsoft Surface gjithashtu. Përshtypja[Read More…]

by Sep 30, 2015 Comments are Disabled
Prezantohet sistemi i ri operativ Android 6.0 Marshmallow

Prezantohet sistemi i ri operativ Android 6.0 Marshmallow

Google ka prezantuar sistemin e ri operativ, Android 6.0 Marshmallow. Google ka nisur prezantimin duke demonstruar kërkimet me zë teksa ekrani është i mbyllur. Ky sistem vjen te pajisjet e reja dhe për telefonat Nexus 5, 6, 7 dhe 9. Marshmallow është pasardhës i Android Lollipopit.

by Sep 30, 2015 Comments are Disabled
HTC One A9 vjen më 20 tetor?

HTC One A9 vjen më 20 tetor?

Me sa duket HTC nuk e ka ndërmend që t’i lejojë rivalët sikurse LG dhe Huawei të jenë pajisjet më të përfolura të cilat do të bazohen në versionin më të ri të sistemit operativ – Android 6.0 Marshmallow. Kjo pasi që kompnia tajvaneze ka njoftuar se modeli i saj[Read More…]

by Sep 30, 2015 Comments are Disabled
Merret vesh gjithçka për Nexus 5X

Merret vesh gjithçka për Nexus 5X

Ngjarja e Google për lansimin e modeleve të reja të telefonave Nexus është vetëm disa orë larg, ndërsa gjiganti amerikan pritet të zbulojë zyrtarisht modelet e shumë pritura të Nexus 5X dhe Nexus 6p, së bashku me Android 6.0. Përpara njoftimit zyrtar, pothuajse të gjitha detajet rreth specifikave të ardhshme[Read More…]

by Sep 29, 2015 Comments are Disabled